Ha ezelőtt nyolcszáz évvel éltél volna egy kis faluban, láttad volna, hogy hogyan élnek a szüleid és a nagyszüleid. Tudhattad, hogy mire Te is annyi idős leszel, Te is ugyanúgy fogsz élni. Tudhattad, hogy mondjuk tizenhat éves korodig megtanulod ami az élethez kell, és aztán ezzel a tudással életed végéig elélhetsz.
Az én szüleim generációja ezt szívta meg!
Azt gondolták, hogy ha nem is tizenhat éves korukig, de mondjuk huszon-egynehány éves korukig amit elsajátítanak, azzal elélhetnek életük végéig.
Aztán jött az első világháború, a gazdasági válság, a fasizmus, a második világháború, a kommunizmus, a szocializmus, a rendszerváltás…
Az „útjelző táblákat” százszor átállították, a szabályokat ezerszer átírták. És aki ezzel nem tudott együtt fejlődni, azon átgyalogolt a huszadik század.
Hihetetlenül felgyorsult a világ!
A múltkor hallgattam egy műsort a Kossuth rádióban. Azt mondták benne, hogy 1900-ban egy falusi embert egy év alatt ért annyi új információ, mint ma egyetlen nap alatt egy városit.
Ez nekem teljesen reális!
A múltkor kiszámoltam, hogy naponta átlag hetven e-mailt kezelek. Nem hiszem, hogy 1900-ban egy falusi ember évente hetven postai levelet kapott volna.
Hihetetlen mennyiségű új tudás keletkezik!
Ha Te ezzel nem tudsz lépést tartani, lemaradsz, és annyi Neked is, meg a cégednek is. Folyamatosan kell tanulnod!
Én is folyamatosan tanulok, hetente. Néha még 20 óránál is többet. A cégben külön statisztikát vezetünk arról heti és havi alapon, hogy hány órát tanult összesen a csapat.
Javaslom, hogy tanulj folyamatosan!
Nézd meg, hogy a multik mennyi pénzt, időt és energiát áldoznak a képzésre.
Ezt érdemes ellesni tőlük!
Cégtulajdonosként és cégvezetőként is tanulnod kell!
Ráadásul ehhez tudok egy nagyon jó helyet!
Valami Seminar Consultingnak hívják! 🙂
Kedves Barátom! Sose hagyd abba a tanulást!